2014 07 04 Workcamp - pátek

Pátek byl naším posledním celým dnem, který jsme mohli strávit spolu. Jelikož dobrovolníci většinou chtěli odjíždět v sobotu dopoledne a na páteční odpoledne jsme měli naplánovaný výlet, dopoledne jsme věnovali úklidu. Po našem posledním obědě v místní hospůdce, jsme se věnovali vytváření dárku pro Ivu, než se pro nás stavil Jirka Mikula s holkami a my jsme obsadili dvě auta (Jirkovo a Annegretino), abychom se vydali na náš poslední společný výlet.  

Nejprve jsme zamířili podívat se na zříceninu hradu Šelmberk a poté jsme se vydali na výšlap na Velký Blaník, obeznámili jsme dobrovolníky s legendou o blanických rytířích a vystoupali na rozhlednu. Myslím, že výlet se zdařil a ještě jednou děkujeme Jirkovy a Annegret, že nás svezli auty a umožnili nám tento výlet zrealizovat.

Zpátky na hřiště jsme se dostali kolem šesté. Několik minut po příjezdu se za námi dostavil redaktor Benešovského deníku, který s dobrovolníky vedl závěrečné rozhovory o jejich pobytu na České Sibiři. A také na nás čekal Tomáš, který si chtěl s kluky zahrát fotbal a zůstal s námi až do táboráku. Po těchto rozhovorech kluci začali rozdělávat oheň, neboť jsme měli naplánováno závěrečné barbecue a oslavu americké nezávislosti, která připadla právě na tento den. Kluci měli s ohněm trochu problémy, a tak se oheň rozhořel až za pomoci Ivy, která se za námi i s dětmi zastavila, a samozřejmě našeho oblíbeného „Axmana“ (Tomáše), jenž se na hřiště zastavil pro poslední várku dobrovolníků, které svezl na motorce. Poté jsme se všichni sešli u ohně, kde jsme opékali buřty a Stephen nás učil opékat marshmallow a vložit je mezi dvě sušenky a čokoládu. Většina z nás však nakonec usoudila, že tento zvyk necháme Američanům, protože to byla neuvěřitelně sladká kombinace.

Následovalo předání dárku Ivě a předávání dárků, co přivezli dobrovolníci.  Když Iva odjela, stavili se za námi k ohni ještě dvě milé návštěvy -  Mikulovy a „Axman“, který tam s námi vydržel až do konce.  Příjemně unaveni a trochu posmutnělí z poměrně náročného dne a konce workcampu jsme se vydali spát.

Monika

Předchozí den   Následující den