2014 06 26 Workcamp - čtvrtek

Hello everybody!
Today was a free day (yes, a Thursday!) and we have decided to visit Besenov. In the morning, we went to the  Konopiště castle. It was the first time visiting a castle for a few people in the group. When we arrived there, we got to see a big black bear near the gardens. A bit further away, we even got to see a male peacock flirting with two other female peacock with its beautiful tail! We then got a nice tour of the castle. We saw traditional rooms where the royal family lived, a chapel, an armory and, lets not forget, the impressive collection of the hunters.
At the end of the tour, we decided to go back to Benesov but in a more adventurous way. We went in the forest following a path in a random direction. Along the way, and after debatting a few times the direction in which we should go, we made it to the highway separating us from the town. We simply had to slide down from about a 2 meters hill, which proved to be a bit more challenging than we have thought!
In the afternoon, after having lunch in a great restaurant (half of us ordered the delicious goulash),  we went to the town center where we had some free time. A few of us went to The Art and Design Museum which happened to be nearby. It was a fantastic museum! We got a free private tour of it and we got the opportunity to see some very old photos, some stylish posters, some imaginative drawing and some very nice cups and plates from the famous Bořek Šipek. A recommended museum!
We then headed back to Mezno, sleeping in the train after another great day.
Thats it for today! Its now diner and Im getting hungry. Ciao!
Etienne, from Canada
Ahoj všichni,

Dneska jsme měli volný den (ve čtvrtek!), a tak jsme se rozhodli navštívit Benešov. Ráno jsme se vydali na zámek Konopiště a pro některé z nás to bylo vůbec poprvé. Když jsme přijeli na zámek, hned u vstupu jsme viděli velkého černého medvěda. A o kousek dál dokonce páva, který si, prostřednictvím krásně barevného ocasu, namlouval 2 pávice. Poté začala naše prohlídka zámku. Viděli jsme v něm reprezentační místnosti a ložnice, kde žil panovník se svou rodinou, zámeckou kapli, zbrojnici a nesmím zapomenout na působivou loveckou sbírku.
Po prohlídce zámku jsme zvolili velmi dobrodružnou cestu zpátky do Benešova. Vydali jsme se lesní cestou náhodně zvoleného směru. Po několika debatách o správném směru jsme se nakonec zvládli dostat k silnici, která nás oddělovala od města. Potřebovali jsme už jen zdolat asi dvoumetrový kopec, což se nakonec ukázalo složitější, než se zdálo!
Odpoledne jsme si zašli na oběd do skvělé restaurace (polovina z nás si objednala vynikající guláš) a po obědě jsme se vydali do centra Benešova, kde jsme strávili zbytek dne. Několik z nás se pokračovalo do Muzea umění, které bylo kousek od centra. Muzeum bylo skvělé! Měli jsme soukromou prohlídku, která byla zadarmo, a tak se nám dostalo skvělé příležitosti prohlédnout si velmi staré fotky, plakáty a v dokonce hezké talíře a hrnky od Bořka Šípka. Určitě vám doporučuji se tam taky zastavit!
Nakonec jsme se vlakem vrátili zpátky do Mezna, kde jsme odpočívali po dalším skvělém dni.
To je pro dnešek všechno! Je čas večeře a já už začínám být hladový. Ciao!

Etienne (Canada)

Předchozí den   Další den