2014 06 22 Workcamp - neděle

Jelikož toho Iva napsala poměrně hodně, tak bych se jenom ráda představila. Jmenuju se Monika a budu tady dělat 2 týdny vedoucí na workcampu. Místo dlouhých slov nechám promlouvat raději prostřednictvím blogu dobrovolníky. A když budete mít chuť a čas zastavte se za námi na hřiště, rádi Vás tam uvidíme :-)
Monika

Tak jsem to zase já, i když už brzy se připojí i ostatní ... alespoň tomu věřím.
V neděli ráno jsem za nimi zajela na hřiště. Evidentně se potřebovali pořádně vyspat, protože vstávali postupně ... tak nějak mezi 9. a 11. hodinou. Já jsem za nimi přišla především abycho "vypomohla" Monče s vařením. Přece jen, obvykle bývají na workcampu dvě/dva vedoucí, ale v našem případě druhá vedoucí dorazí až v pátek. A tak, aby se Monika mohla věnovat dobrovolníkům a pořádně zbořili ledy, seznámili se a také si řekli, co kdo od projektu očekává, tak já nastoupila na vaření .... tedy, většinu času jsem stejně byla s nimi, protože k obědu jsem se rozhodla udělat čočku s vuřtem, a to moc námahy nevyžaduje. Po obědě (asi okolo 1) jsem zaběhla domů a na půl 3. jsme se domluvili, že zajdu a projdeme se po Mezně. Na procházku s námi šla i Hanička Novotná a Pepíček Pěkniců. Stavili jsme se v klubovně Mezeňáčka a ukázala jsem jim, kde dříve dobrovolníci bydleli. Pak jsme zamířili k obchodu, aby věděli, kde nakupovat. A cestou nás Pepíček zavedl domů okouknout koťátko, pak zahradu a nakonec je vzal i dovnitř :) A Naďa dobrovolníky pohostila doma pečenými (nebo smaženými?) tyčkami. Byly moc dobré. Také se k nám připojily holky Mikulovy a nakonec i Jana Mikulů. Došli jsme zpět k hospodě a zašli jsme se ještě podívat na krávy, protože Stephenovi se moc líbí. No a pak už jsme zamířili zpět na hřiště.
Tam ovšem nebyli sami, protože se ten den konala dětská dokopná. Já už u toho nebyla, ale prý se někteří dobrovolníci zapojili do hry .... a děti se suveréně převálcovaly :)
Já se za dobrovolníky stavila až navečer, a to se sušákem na prádlo a také ovocem a cereáliema na další den. Seděli u ohně a užívali si hezký večer.
Iva

Předchozí den   Další den