2014 06 21 Workcamp - sobota - Příprava a úklid

Ráno jsme se potkali v 10 hodin na hřišti. Monika tam samozřejmě byla. Dorazila jsem já a mile mě překvapilo, že na hřišti byly děti připravené pomáhat. Byla to Hanička Novotná, Pepíček Pěkniců, Šárka a Kačka Mikulovy a Alice Daňková. Všichni jsme vzali hadry do rukou a šli nahoru. Děti zametaly, umývaly okna, vytíraly, a to jak v "ložnici" (místnost, kde býval pinčesový stůl), tak i na balkóně a cestou dolů. S jejich pomocí jsme uklidili celkem rychle. Samozřejmě pomohlo i to, že se k úklidu připojil i náš Davča a hlavně ségra Jana a mamka. Jelikož fotbalisti letos měli kabiny moc hezky uklizené (dorostenci si fakt krásně vypulírovali klubovnu a Sárka vygruntovala bufet), tak jsme si mohli dovolit i úklid nad rámec nutnosti, tj. třebas ten balkón. Ještě před pár dny by mě to ani nenapadlo. Dole jsme umyli záchod a Monika s dětmi se věnovala výzdobě. Pak jsme se všichni rozprchli na oběd (Monča šla k nám) a po obědě jsme se vrátili k výzdobě, doúklidu a já přípravě rautu - děti také pomáhaly. Mamka s Janou přivezli zbylých 8 molitanů a prostěradel (první dva byly od Mikulů). Ve čtyři už to na hřišti vypadalo moc pěkně. A pak k našemu překvapení přijel Vašek Urbanů a přivezl prvního dobrovolníka - američana Stephena a pár minut po něm dorazil kanaďan Etienne. Etienne dorazil po svých a přešel odbočku na hřiště jen o kousek, ale Stephen z nádraží vyrazil směr Mitrovice a Vašek ho nabral v Nasavrkách, když už se vracel zpět.
Když začali dobrovoloníci najíždět, tak jsme vše přenechali Monče a já s Kubou a Davčou jsme odjeli domů. O tom, jak se jim dál dařilo povypráví Monča.
Já jen vím, že ostatní dobrovolníci dorazili společně dalším vlakem a že večer měli na hřišti rozlučku dorostenci, ale chovali se slušně, "pařili" u ohně, takže dobrovolníci se celkem slušně vyspali.

Iva

Předchozí den   Další den