2014 06 20 Workcamp - pátek - Příprava kabin v rámci Mezeňáčku

Po roce zase zdravím všechny, kteří se chtějí dozvědět, co se děje na hřišti v Mezně, kam se již brzy sjedou dobrovolníci z různých koutů země.
Dopoledne jsem začala chodit po bytě a vytvářela velkou hromadu věcí, které s sebou vezmu na hřiště. Naštěstí doma moc nevaříme (obzvláště, když tu skoro nebudeme), a tak nevadilo, že na dva týdny zmizí hrnce, pánve, různé naběračky, měchačky, misky a další jiné nádobí. Krom toho jsem naložila i nějaké hry jako třeba líný tenis nebo karty. Pak jsme se s klukama (Kuba a Davča) ještě stavili v obchodě pro nějakou zeleninu a čistící prostředky a vyrazili do Mezna do obchodu k Dáše Kolací. Letos už mi došlo, že máme podporovat místní podniky a ne nadnárodní společnosti s pobočkami v Táboře (Tesco, Interspar....) a k mému překvapení jsem zjistila, že v Mezně se nakupuje výborně. Nejen dobrý výběr, ale i příjemné ceny. To je fajn.
V pět hodin odpoledne jsem se potkala s Pepíčkem Pěkniců v klubovně Mezeňáčka, kde jsem zrovna přebírala věci, které se budou hodit dobrovolníkům. Např. papíry, pastelky, fixy nebo třeba flipchart. Pepíček mi to pomohl naložit do auta a jeli jsme na hřiště. Cestou se připojila Terezka Kolací, a protože nás potkal i Wabi, tak za chvíli dorazila i Alice. Na hřiště jsme společnými silami vyložili vše z auta. A pak začaly děti tvořit výzdobu - na barevné papíry hezky napsaly jména dobrovolníků.
Po půl 7. jsem zajela na nádraží pro vedoucí Moniku. Bohužel měl vlak zpoždění a já přemýšlela, co dělat ... na hřišti děti (včetně Davči) a vlak stále nikde. Naštěstí na nádraží objevil Wabi (jel pro Jarušku), a tak nabral a přivezl nejen Jarušku, ale i Monču. A taky přijela Jana s Vláďou a přivezli první dvě matrace. V sedm hodin jsme šli všichni domů na večeři. Monča zůstala a "rozkoukávala se". Okolo 8 jsem se vrátila a domlouvaly jsme, co ještě koupit, kam dát nádobí a tak všelijak. Jelikož byla zima, tak jsme vyrazily k našim a domluva pokračovala tam. Asi v deset se Monča vrátila na hřiště a ještě si, pro lepší pocit, umyla nádobí, které budou používat.
Iva

Další den